Almak İstediğiniz Hizmet İçin Online Randevu Oluşturabilirsiniz Formu Eksiksiz Doldurunuz Lütfen. Konya Bayan Kuaförü - Saloon Esra

SAÇ KESİM HİZMETLERİ

Saç-Kesimi

SAÇ TASARIMI

Kişiye özel veya modaya uygun tasarımlar. Profesyonel ekibimizden, varsa arzu ettiğiniz model veya size özel özgün tasarımlar.

Hakkında

Birçok kadın için hiçbir şey uzun saçtan güzel değildir. Belki de siz de böyle düşünenlerden birisiniz. Kısa saç kesimi, insanı daima daha genç gösterir. Saçları ince telli olan kadınlar, kısa ve katlı kesim yaptırmamalı. Bunun gibi genelde çok yapılan hatalara düşmemek için bu gibi bilgileri dikkate alın.

Size uygun saç kesimi, saç kalitenize, saç yapınıza ve yüzünüzün şekline bağlıdır. Bu kadar saç stili arasında kaybolmamanız için size yardım etmeye çalışacağım. Yüzünüzdeki bazı kusurları saklamak istiyorsanız, bu konuya da değineceğiz ve birkaç kamuflaj tüyosu vereceğim. Vücudumuz 20 yaşına kadar yukarıya doğru ilerler, 20'li yaşlardan sonra ise yer çekimi kanunlarına göre yavaş yavaş tam tersine doğru ilerler. Bu durum yüzümüz için de geçerli. Tabii ki her insanın kendine özel kemik yapısı ve yüz şekli vardır ne kadar da (oval, kare, yuvarlak, üçgen vs) şeklinde ayrılsa da, yüzünüz size özeldir ve size özel bir kesim modeli gerektirir.

Hangi saç kesimi?

Herkes ideal oval bir yüz yapısına sahip değil. Fakat, yüzümüzün yusyuvarlak görünmemesi ve köşeli yüzleri yumuşatmak için bu tüyoları kullanıyoruz.

Köşeli Yüzler

Köşeli yüzlere hafif bir kontrast gereklidir. Kaküller ve katlar, bu yüz tipine hafif bir yapı kazandırır. Köşeli veya çok belirgin kesilmiş kakküllü saç kesimleri gibi köşeli yüz etmenlerini ön plana çıkaran stil elementleri bu yüz yapısına uygun değildir. Katlı yan kahküller bu yüz şekli için daha çok uygundur.

Yuvarlak Yüz

Dengeli, yumuşak bir yüz yapısıdır. Suratta değişiklik yapmaz. Ama yüzünüzün yuvarlaklığından şikayetçiyseniz ve bunu biraz olsun inceltmek istiyorsanız, saçınızın volümünü yüksek tutacak saç modelleri tercih etmelisiniz. Böylece saçınız ön planda olup, yüzünüzün yuvarlaklığı biraz olsun azalacaktır. Yüzünüzün hatlarına göre öne doğru kesilmiş tutamlar da yüzünüzü inceltecektir. Saçınızı ortadan ayırmayı düşünmeyin. Geometrik saç kesimleri de yuvarlak yüzlerde iyi durmaz.

Kare Yüz

Kare yüz yapısı da yuvarlak yüz gibi dengelidir. Sertlik ön plandadır. Kare bir yüze saç kesimi yaparken eğer yüz şeklinizi değiştirmek istemiyorsanız size en uygun olanı yine kare bir kesimdir. Fakat yüzünüzdeki ifadeyi yumuşatmak, dengelemek istiyorsanız, saçınızı yuvarlak modellerde kestirmelisiniz. Bunu yaparken saçınıza yuvarlak kesimli kahkül ve şakaklarınıza inen saç tutamları yaptırabilirsiniz.

Dikdörtgen Yüz

Suratta değişiklik yapan bir yüz şeklidir. Eğer yüzünüzü biraz kısaltmak amacı ile kesim düşünüyorsanız, çene kemiğini geçmeyecek şekilde kesim yaptırabilirsiniz. Şakak kemiğini örtecek şekilde yapılan kesimler ile uyumlu saç modellerine sahip olabilirsiniz.

Üçgen Yüz

Saç şeklinde daha negatif olan bir yüz biçimidir. Bu tip yüz şekillerinde negatif olan yüz biçimini saçınıza verilecek pozitif enerji ile dengelemelisiniz. Bunu, enselerde saçı mümkün olduğu kadar azaltarak ve şakak kemiğindeki bölgeden saç tepesine doğru volümü arttırarak yaptırabilirsiniz.

Kalp Şeklindeki Yüzler

Saçınızın çene hizasında hacimli görünmesi sağlanmalı. Bunu bukleler, dalgalar veya kaküllerle yapabilirsiniz. Saç köklere doğru hacimli olabilir fakat kulak seviyesinde saç kesimi dar olmalıdır. Çene hizasının altında uçları kesilmiş bob stili, iyi bir çözüm olabilir.

Oval yüzler

Bu yüz şekline sahip olduğunuz için şanslısınız. Hemen hemen tüm saç kesimleri size uygun. Küçük oval yüzlüler için ortadan ayırma idealdir çünkü daha geniş bir görüntü yaratır.

İnce, Düz Saçlar İçin Saç Kesimleri

Saçlarınız ince ve düzse, püskül görünümlü saç kesimlerini ve inceltilmiş saç uçlarını aklınızdan bile geçirmeyin. Küt kesim, bob stili veya erkek kesim gibi geometrik kesimler bu saç tipi için daha uygundur. Katlı veya kat kat kesimler de uygundur. Emma Watson’ınki gibi kısa saç kesimleri saçınız gürse fakat saç telleriniz inceyse idealdir. Saçta birkaç gölge daha hacimli görünmesini sağlar.