Almak İstediğiniz Hizmet İçin Online Randevu Oluşturabilirsiniz Formu Eksiksiz Doldurunuz Lütfen. Konya Bayan Kuaförü - Saloon Esra

KERATİN KAYNAK SAÇ HİZMETLERİ

Keratin-Kaynak-Saç

Keratin nedir?

Keratin madde olarak insan bünyesinde bulunan (tırnak,saç vb) ayrıca buğday ve arpa gibi tahıllardaki protein ağırlıklı bir maddedir. Keratin = protein "Günümüzde kullanılan bir çok kozmetik ürünlerin içeriğindede keratine rastlamak mümkündür."

Keratin Kaynak Nedir?

Kimyasal bir madde içermeyen keratini, takılacak olan saçın uç kısmı ile kişinin saçının dip kısmına teknolojik olarak ekleme ve birleştirme yöntemidir. Saçları uzatmak, yoğunlaştırmak ve gölge, röfle, balyaj gibi farklı uygulamalarla değişiklikler için etkili bir yöntemdir.

Keratin Uygulama ve Sökümü Saça Zarar Veriyor mu?

Saça takılması teknik araçlar (keratin kaynak maşası) ile yapıldığı gibi, sökülmeside bir o kadar zahmetsizdir. Keratin, saça dip kısımdan kaynak maşası yardımı ile profesyonel bir şekilde uygulandığı taktirde saça zarar vermesi söz konusu olamaz. Söküm işlemi ise yine profesyonel bir uzman tarafından bilinçli bir şekilde keratin sökücü sıvı kullanılarak keratinler saçtan zararsız bir şekilde temizlenir.

Keratin kaynak sökümünde keratini kesmek, fön mk., düzleştrici, maşa vb. ısıtıcılar tutarak, farklı sıvılar veya kimyasallar ile söküm işlemi uygulamak son derece zararlı ve yanlış metodlardır.

Silikon ve Keratin Kaynak arasındaki Fark Nedir?

Silikon bilindiği gibi bir yapı malzemesidir. Haliyle içeriğinde kimyasal maddeler bulunmaktadır. Silikon keratine göre daha yüksek ısılarda erime yapar. Silikon kaynak uygulaması yapıldığı taktirde saç bu yüksek ısıya maruz kalarak ciddi zararlara uğrar. Bu uygulamayı yapan kişiler silikonun saçtan sökülmesi esnasında tiner vb. maddeler kullanır. Bu işlem saçta %30-40 oranında kopma ve kırılmalar meydana getirir. Silikon aşırı sıcaktan çabuk etkilenir. Silikon kaynakta erime olduğunda diğer saçlara yapışma ve birleşme yapar. Hair Boss tarafından kullanılan İtalyan Keratin inde bu tür durumlar asla söz konusu değildir. Isıdan etkilenmez, yapışma ve birleşme yapmaz. Şeffaf renksiz ve bilinen keratinlerden çok daha farklı ve kalitelidir. Kısacası silikon; kaynak için üretilmiş bir madde değildir. Ve insan bünyesine uygulama yapılması kesinlikle doğru değildir.

Saçıma Kaç Adet Kaynak Gider, Uygulama Süresi Nedir?

Uygulanacak saçın yoğunluğu, uzunluğu ve yapısına göre (düz-dalgalı) kullanılacak miktarda 60 ile 200 tutam arası değişmektedir. Uygulama süreside buna bağlı olarak 1 ile 4 saat arasında bir zaman almaktadır.

Kendi Saçıma Yaptığım Boya, Röfle Gibi İşlemleri Kaynaktan Sonrada Yaptırabilir miyim?

Kaynak uygulanmadan önce kendi saçınıza yaptığınız her işlemi kaynaklı saçınızada yaptırabilirsiniz. Ayrıca saçlarınıza herhangi bir renk işlemi yaptırmadan farklı renk kaynaklar ile çok daha fazla renk ve modern değişikliklerde yaptırabilirsiniz.

Bazı kaynak saçlar, renk sabitleme (lock) kilitleme işlemi yapıldığı için koyu renge boyanabilir, fakat açma işleminde sonuç vermez. Açma işlemi yapılacak ise boyasız natural saçlardan kullanılması gereklidir. Aksi taktirde istenilen renk elde edilemez.

Saçları koyu renge boyamanız gerekirse (1tüp boya) içerisine, (5gr. 6Volum oksidan) ile (95gr soft su) ilave edilerek karışım hazırlanmalı ve uygulama yapılmalıdır. Aksi durumda yüksek volum uygulamalarda saçlar zarar görür, kopma ve karışmalar meydana gelir.

Dip boyama ve açma işlemlerinde ise kaynağın ek noktasını geçmeyecek şekilde, saçın dip kısımlarına boya işlemi yapılmalıdır. Aksi halde keratin ile saçın ek noktası üzerinde kimyasal karışım aşırı ısınmaya maruz kalarak kopmalara sebebiyet verebilir.

Keratin Kaynak Uygulanmış Saç Dışarıdan Bakıldığında Fark Ediliyor mu?

Kendi saç yapınızla ve renginizle uyumlu seçilen keratinli kaynak saç hem doğal görünür hemde dışarıdan bakıldığında fark edilmez. Keratinli kaynakta birleşme noktaları çok ince ve oval yapıdadır. Teknik kurallar doğru uygulandığı, saça dağılımı orantılı yapıldığı taktirde saçınızın kaynak olduğunu kuaförünüz bile anlayamaz. Boncuk kaynak ile arasındaki en büyük farkta görüntüsünün çok daha doğal görünmesidir.

Keratin Kaynağın Kullanım Süresi Ne Kadardır?

Kullanım süresi saçınızın uzama süresine göre değişebilir. Bu süre ortalama 3 ile 8 ay arası diyebiliriz. Kaynak kullanım esnasında yapmanız gereken bazı ufak temel bilgiler, kaynak kullanımını daha keyifli hale getireceği gibi kullanım sürecinizide uzatır.

Keratin Kaynağın Bakımını Nasıl Yapacağım?

Keratin kaynak extra bir bakım gerektirmez. Tek yapmanız gereken keratin kaynak fırçası ile saçlarınızı dipten uca fırçalamanız gerekmektedir. Piyasada keratin fırçası diyerek gösterilen ve satılan fırçaların çoğu ne yazık ki yanlış ürünlerdir.(ürünler kısmından keratin kaynak fırçası modelini görebilirsiniz.) Kaynak uygulaması yapılmış saç diplerden uzmaya devam eder. Kaynağın saç uzamasına herhangi bir engeli yoktur. Bununla beraber rutin dökülen saçlarınızın yanında yeni çıkan saçlarınızda uzamaya devam eder. Yeni çıkan ve uzayan saçlarınızı dipten fırçalayarak yön vermeniz gerekmektedir. Aksi halde kaynak noktalarınız ile saç dipleriniz arasında kendi saçlarınız toplanma ve karışma yapabilir. Günde 1-2 defa taranır ise diplerdeki dolaşmalar sıfır düzeyine iner.

Kaynak Uygulaması Yaptırdım Fakat Saçlarım Çok Karışıyor?

Saçların karışmasının bir çok sebebi olabilir.

*Saçlar dip ile uçları (pul yönleri) karışık olduğu zaman saçların karışması olasıdır.

*Yıkama esnasında şampuanda karıştırarak (uçlarını diplerine ovuşturarak veya birbirine zıt şekilde sürterek) yıkanırsa karışma kaçınılmazdır. Bunun üzerine krem ile tarama yapmak saçların tamamen kilitlenmesine neden olur.

*Gerçeğe çok yakın suni saçlar veya gerçek ile sentetik karışımı saçlar temiz olsa bile fönden sonra çok rahat kabarma yapar.

*Şampuan seçiminiz, asit değeri (pH) yüksek ürünler birkaç kullanımdan sonra karışmalara sebebiyet verebilir.

*Yüksek volümde boya veya açma uygulaması yapılmış saçlarda karışmalar olabilir.

*Saçların uçları makasla küt şekilde kesilmiş ise karışmaya sebep olur.

Sökülen Saçlar Tekrar Kullanılıyor mu?

Keratin sökücü sıvı ile sökülen keratinli saçlar, istenildiği taktirde uçları yeni keratin yüklenerek tekrar uygulamada kullanılabilir. Kaynak uygulamasını tekrar kullanmak istemeyenler ise sökülen saçlarını çıtçıt veya atkuyruğu gibi işlemler yaptırark uzun saçların keyfini sürebilir.

Kaynak Kullanımında Nelere Dikkat Etmeliyim?

*Kaynak yaptıracak kişinin saçı boyanması gerekiyor ise ilk önce boya işlemi yapılmalıdır. Uygulanacak saçta buna göre ayarlanmalıdır.

*Uygulama yaptıracak kişinin saç dipleri herhangi bir nedenden dolayı tahriş olmuş ve/veya kaşıntı var ise ilk etapta deri tedavi edilmelidir.

*Uygulama yapıldıktan sonra yine boya ve/veya şampuandan dolayı kaşıntı olmuşsa mutlaka deri antiseptiği ile tedavi edilmelidir.

*Keratin kaynak uygulaması yapılacak saç temiz ve kuru olmalıdır.

*Boncuk kaynak uygulamasında ise saç kesinlikle ıslak olmalıdır.

*Boncuk kaynak kullanan kişi saçları ıslak ise, fön çekilmeden önce mutlaka saç diplerinin kurutulması gereklidir.

*Kaynak kullanan kişinin mutlaka pH değeri düşük şampuan kullanması gereklidir. Böylece saçlarda kuruma olmaz.

*Saçlar yıkanırken bol şampuan ve krem kullanılmalıdır. Krem hiç bir koşulda diplere uygulanmamalıdır. Saç her zaman aşağı akış yönlü, karıştırmadan yıkanmalıdır.

*Kaynak uygulama yapıldıktan sonra dip kısımlarına bakım uygulamaları yapmak keratinin özelliğini kaybettireceği için dökülmeler, aşağı kaymalar ve düşmeler meydana gelebilir. Bu tarz işlemlere maruz kalmış kişilerin sorunlarından , uygulama yapan kişi sorumlu değildir.

*Saçları kuruladıktan sonra taramak için yumuşatıcı veya mavi su gibi bakım ürünleri kullanmanız gereklidir. Bu ürünleri kullanırken diplere temas etmemesine özen gösterilmelidir.

*Saçları kuruturken yada fön çektirirken dip kısımlara uzun süre yüksek ısı tutulduğunda keratin tutucu özelliğini kaybedebilir. Bu tür işlem keratinin düşmesine sebep olmaktadır.

*Kaynak uygulamalarının kesimleri ustura yada dikey olarak makas ile inceltilerek yapılır. Makas ile yatay şekilde kesilir ise saçlarda dolaşma meydana gelir. Uçları sürekli kilitlenme yapar. Kaynak saçın uçları asla küt olmamalıdır.