Almak İstediğiniz Hizmet İçin Online Randevu Oluşturabilirsiniz Formu Eksiksiz Doldurunuz Lütfen. Konya Bayan Kuaförü - Saloon Esra

GELİN SAÇI HİZMETLERİ

gelin-saçı

Gelin saçı denince akla ilk gelen uzun saçların hangi boyuna uzun saç denir biliyor musun? Ya da aksesuar ve saç modeli olarak neleri tercih etmen gerektiğini? Bilmiyorsan ya da daha fazlasını merak ediyorsan uzun gelin başı modelleri hakkında merak ettiğin her şeyi ve modeli bu makalede göreceksin...

Hangi saç boyu uzundur?

Omzun ile kolunun omzun ile dirseğin arasında kalan bölümün tam ortasından itibaren uzun olan saç modeline uzun saç denir. Genellikle orta saç modeli ile karıştırılırlar. Orta saçlar omuzlar ile omuzundan itibaren 4 parmak aşağısında olan boydur. Onun dışındaki tüm uzunluktaki saç modelleri uzun saçlar kategorisine girer.

Uzun saç kimlere yakışır?

Uzun saç en çok dalgalı ya da kıvırcık saç tipine yakışır. Çünkü bu saçlar oldukça hacimlidir. Dümdüz saçların varsa uzun saç sende sıradan görünebilir. O nedenle sürekli bakım yaptırman ya da yapılı dolaşman gerekir. Uzun ve dümdüz saçlıysan doğal bırakılmış saçlar senin için uygun değildir.

Uzun gelin başı modelleri

Gelin başı yaptırmak için en çok seçeneğe sahip olduğun saç modelleri uzun gelin başı modelleridir. At kuyruğundan yarım toplanmış modele, dağınık topuzdan tepeden topuz modeline kadar birçok saç modeli yaptırabilirsin. Yeter ki seni yansıtsın.

At kuyruğu gelin saçı modeli

Uzun saçlı biriysen normal hayatında da en fazla tercih ettiğin modellerden biri at kuyruğu modelidir. Bu ister alelade toplanmış olsun istersen de yapılı olsun çok seksi bir hava katar. At kuyruğu modelinin gelinliğinin sırt dekoltesi varsa mutlaka tercih etmelisin. Bu dikkatleri zarif bir şekilde sırtında yoğunlaştırır. Eğer derin bir dekolte yerine transparan bir dekolte bölgen varsa düz toplanmış uzun saç at kuyruğu modelleri tercih etmelisin.

Dağınık topuz uzun gelin başı modelleri

En çok tercih edilen gelin topuzu modellerinden olan dağınık topuzlar genelde düşük omuzlu ya da yakası açık gelinlikler ile tercih edilir. Dağınık topuz modelini uzun saça uygulamamak sandığından daha kolaydır. Çünkü hafifçe toplanarak uğraşılmamış şıklık yaratabilirsin.

Örgü gelin başı modelleri

Örgü gelin başı modelleri 3’e ayrılır. Bunlardan en bilineni örgü topuz ve örgü model gelin başı olmasına rağmen son dönemlerde açık bırakılmış saçlara uygulanan örgülerden bant takılarak uygulandığı da görülmektedir.

Yarım toplanmış uzun gelin saçı modelleri

Masal prenseslerinin saç modeli olan yarım topuz modeli son yıllarda gelin başı olarak oldukça popüler. Eğer yarım toplanmış gelin başı yaptırmayı planlıyorsan ve saç cinsin ince telli ise mutlaka yapay saç dediğimiz postiş ile dolgunlaştırmalısın. Aksi taktirde saçların ince telli olduğu için hemen sönecektir. Zaten dolgun ve kalın telli saçların varsa tek yapman gereken saçlarını bukleler halinde yarım toplatmak...

Yandan ayrılmış gelin saçı modelleri

Tüm saçlarını sağ ya da sol tarafta toplatabilirsin. Tabi bu model için duvaktan vazgeçmen gerekecek bilgin olsun. Vazgeçmek istemiyorsan bile sadece göstermelik resimlerde kafana kondurmalısın. Aksi halde saçının tüm ihtişamını gölgeleyecektir.